Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Ośrodek Pomocy Społecznej w Sobótce
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Informacja o projekcie Aktywny Biznes organizowanego przez Dolnośląską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A.

Szanowni Państwo,

Jako Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. realizujemy kolejny projekt dotacyjny pn. AKTYWNY BIZNES. W projekcie może wziąć udział 100 osób spełniających łącznie niżej wymienione kryteria:

wiek od 30 roku życia,

pozostające bez zatrudnienia,

z niepełnosprawnościami (każdy stopień i rodzaj, z wyłączeniem osób z niepełnosprawnością intelektualną) lub osoby zarejestrowane we właściwym Powiatowym Urzędzie Pracy jako długotrwale bezrobotne,

zamieszkujące w rozumieniu Kodeksu Cywilnego w jednym z następujących powiatów województwa dolnośląskiego: górowski, legnicki ziemski, polkowicki, jaworski, kamiennogórski, lubański, lwówecki, złotoryjski, kłodzki, wałbrzyski ziemski, ząbkowicki, wołowski i strzeliński,

nie posiadające aktywnego wpisu do CEIDG/KRS/nie prowadzące innej działalności gospodarczej w okresie 12 miesięcy poprzedzających dzień przystąpienia do projektu.

 

Priorytetowo będą traktowane kobiety i osoby z niepełnosprawnościami

 

PODSTAWOWE WSPARCIE DLA UCZESTNIKÓW/CZEK PROJEKTU:

 

Bezpłatne, wyjazdowe szkolenia z zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej – 48 godzin zajęć, wyżywienie, nocleg, zwrot kosztów dojazdu.

Bezpłatny coaching biznesowy – 10 godzin indywidualnego doradztwa m.in. z zakresu zakładania firmy, pisania biznesplanów i wniosków o dotacje.

Dotacje inwestycyjne na rozpoczęcie działalności gospodarczej - do 23,3 tys. złotych na firmę dla min. 82 uczestników/czek projektu. Wkład własny nie jest wymagany!

Pomoc finansowa do 1500 zł na miesiąc, udzielana przez okres od 6 do 12 miesięcy od daty rozpoczęcia prowadzenia działalności gospodarczej, przeznaczona na pokrycie podstawowych, bieżących opłat związanych z prowadzeniem firmy.

Bezpłatne indywidualne doradztwo biznesowe i bezpłatne szkolenie z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej i efektywnego wykorzystania dotacji.

 

WSPARCIE TOWARZYSZĄCE: poradnictwo zawodowe, coaching psychologiczny, dla potrzebujących osób z niepełnosprawnościami asystent/ka i sprzęt wspomagający.

Szczegóły rekrutacji w załączeniu.

Jeśli jest taka możliwość proszę o udostępnienie informacji w Państwa palcówce.

Z poważaniem
Monika Ambroziak
Specjalista ds. Inicjatyw GospodarczychT: +48 074 648 04 26
F: +48 074 648 04 17

W załaczniku znajduję się ulotka informacyjna oraz ogłoszenie o rekrutacji. 

Załączniki do pobrania

Pobierz Rozpakuj
Pobierz spakowane pliki Rozpakuj pliki i pobierz

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Agnieszka Cieciora 31-10-2016 14:15
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Katarzyna Dwornik- Piszczałka 31-10-2016
Ostatnia aktualizacja: - 31-10-2016 14:15