Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Ośrodek Pomocy Społecznej w Sobótce
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Zgodnie z Ustawą z dnia 27 sierpnia 2007 roku o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz.U. z 2021 r.  poz. 1285 z późniejszymi zmianami) do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych mają prawo:

  • osoby objęte powszechnym – obowiązkowym i dobrowolnym ubezpieczeniem zdrowotnym (ubezpieczeni);
  • osoby posiadające obywatelstwo polskie i posiadające miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, które nie ukończyły 18. roku życia lub są w okresie ciąży, porodu i połogu;
  • osoby inne, niż ubezpieczeni, posiadające obywatelstwo polskie i posiadające miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, które spełniają kryterium dochodowe, o którym mowa w art. 8 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej czyli nie uzyskujące miesięcznego dochodu większego niż 776,- zł. na osobę samotną lub 600,- zł. na osobę w rodzinie.

W przypadku tych osób dokumentem potwierdzającym prawo do świadczeń opieki zdrowotnej bez ubezpieczenia jest decyzja wydawana na 90 dni od daty złożenia wniosku lub od dnia udzielenia świadczeń zdrowotnych w stanie nagłym.

Decyzja taka wydawana jest przez ośrodek pomocy społecznej po przeprowadzeniu wywiadu środowiskowego, w trakcie którego pracownik socjalny ustala sytuację życiową, w tym przede wszystkim zdrowotną, rodzinną i materialną osoby wnioskującej o potwierdzenie jej prawa do świadczeń opieki zdrowotnej.

Więcej informacji na temat potwierdzania prawa do świadczeń opieki zdrowotnej przez  Ośrodek Pomocy Społecznej w Sobótce można uzyskać kontaktując się telefonicznie lub osobiście z pracownikiem socjalnym właściwym dla rejonu w godzinach od 7:10 do 10:00 i od 14:00 do 15:00. 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Agnieszka Cieciora 18-06-2015 09:49
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 18-06-2015
Ostatnia aktualizacja: Katarzyna Dwornik- Piszczałka 18-07-2023 08:24